• Türkçe
  • English
22 NİSAN WORKSHOPLAR 15.45-17.00
 

Kahve Workshop’u:

     Hepimiz ders çalışma aralarımızda bir fincan kahveye ihtiyaç duymuşuzdur. Hele de o bir fincan kahve özel ve 3. dalga kahveyse o ihtiyaç keyfe dönüşmüştür. Okulumuzun yakınındaki tatlı mı tatlı bir kafe olan Kafein-up 'in desteği ile yapacağımız bu workshopumuzda gerçek baristalardan 3. dalga kahvelerin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız bu workshopumuz tam size göre…

 

Cha Cha (Latin Amerika Dansı):

      Dansta kim olduğunuzun, ne yaşadığınızın, neye üzüldüğünüzün, sevindiğinizin bir önemi yok. Dans etmenin yeri ve zamanı olmaz… Olsaydı da Yeditepe en uygun yer YÜTBAT Kongre en iyi zaman olurdu...  Bu workshopumuzda üniversitemiz Dans Kulübü üyeleri Özkan Şekerci ve Deniz Oktem sizlere bir Latin Amerika dansı olan Cha Cha öğretiyor olacak.

YÜDAK  İniş Teknikleri Workshopu:

      Yeditepe Üniversitesi Dağcılık ve Arama Kurtarma, üniversitemiz öğrenci ve personelini acil durumlarda yapılması gereken müdahaleler konusunda bilinçlendirmek ve eğitmek amacıyla kurulmuş bir kulüptür. YÜDAK, meydana gelebilecek deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerde ve doğada meydana gelebilecek kazalarda müdahale edebilecek teknik eğitim, bilgi ve donanıma sahip bir acil yardım ekibini her daim hazır bulundurmakta ve gerektiğinde topluma hizmet etmektedir.

Bu workshopumuzda ise YÜDAK  arama kurtarma ekibi sizleri, inanılmaz eğlenceli bir saate davet ediyor. İniş tekniklerinin; deprem, sel, yangın ve doğal afetlerde müdahale etmiş tecrübeli ekibimiz tarafından uygulanacağı etkinliğimize davetlisiniz. Kontenjanımız bitmeden seçmeniz tavsiye olunur.

Katılımcılarımızın spor ayakkabı giymesi ve rahat giysiler tercih etmeleri tavsiye edilir

 

Deney Hayvani Tutma Teknikleri:

     Araştırmacı ruhunu ortaya çıkarmak isteyen herkesi bu workshopumuza  davet ediyoruz. ‘Deney hayvanları üzerinde nasıl çalışılır?’ , ‘Bir araştırmaya nasıl başlanır?’, ‘Laboratuvar koşulları nasıl olmalıdır?’ gibi sorularının  hepsinin kendi alanında uzman hocamıVet. Hek. Engin SÜMERtarafından cevaplanacağı bu workshop tam size göre!!

 

 

Kadın Doğum - Normal Doğum:

      Doğum. Başlı başına bir mucize. Akciğerlerini ilk kez hava ile dolduran yüzü kıpkırmızı bir bebek ve anın gururunu yaşayan gözleri merakla parlayan bir anne. Küçük bir insanın hayata gözlerini açışına şahit olmak inanılmaz özel. Bu gururu yaşarken uzman bir doktorun neler yaptığını öğrenmek istiyorsanız, sizi Doç. Dr. Gazi Yıldırım hocamızın vereceği  kadın doğum workshopumuza bekliyoruz.

 

Sütur Atma Workshop’u:

      Bir hayat ne kadar da değerlidir! Bazen küçük dokunuşlar ve basit  bilgiler hayat kurtaranlardır… Sütur atmak basit gibi görünen ama inanılmaz öneme sahip bir tıbbi beceridir. Gelin hep birlikte sütur atmayı Uzman Doktor Ali Kandemir hocamızın anlatımı ile öğrenelim! Bu workshopumuzda maket kollar üzerinde gerçek sütur malzemeleriyle çalışma fırsatı bulacaksınız. Kim bilir? Belki YÜTBAT Kongre’de öğreneceğiniz bilgiler ilerde başkalarının hayatında fark yaratırsınız.

 

Iletişim Etiği: Etik, Söylem ve Davranış

     İletişim etiği son yılların en çok tartışılan konularından biri. Daha da çok tartışılacağa benziyor. 'İletişim etiği nedir, neden bu kadar konuşuluyor?' sorularının cevaplarını sizler de merak ediyorsanız bu workshopumuz tam size göre.

     İleride işi insan olacak olan bizlerin hastalarımızla iletişimlerimizde karşılaşacağımız sorunların neler olabileceğine odaklanan bu workshopumuz aynı zamanda davranış ve kelime seçimlerimizde nelere özen gösterirsek hastalarımızla iletişimlerimizin sağlıklı olacağını bizlere anlatıyor olacak. Belki de meslek hayatınızda fark yaratacak bu soft-skill workshopunun kontenjanının sınırlı olduğunu hatırlatır, elinizi çabuk tutmanızı öneririz! Workshopumuz iletişim fakültesi dekan yardımcısı Prof. Dr. Berrin Yanıkkaya tarafından verilecektir.

 

 

 

Beden Perküsyonu:

     Her ne kadar keman, gitar, piyano gibi müzikal enstrümanlardan haberimiz olsa da birçoğumuz oldukça özel bir müzik aleti ile dolaştığımızı bilmiyoruz: kendi vücudumuz! İnsanların harekete dayalı olarak biriktirmeye başladığı ilk müzikal deneyim olan beden perküsyonunda, katılımcılarımız vücutlarında doğumdan beri bulundurdukları müziği görünür kılma imkanına sahip olacaklar. Hayatın sıkıcı ritminden sıkılanlardansanız sizi İlkay Nişancı ve ekibinin vereceği beden perküsyonu workshop'ına bekliyoruz!

 

Unutkanlık ve  Alzheimer 

   Toplumumuzda gittikçe daha çok yer alan konulardan biri de Demanstır. 65 yaşın üstünde en fazla gördüğümüz Demans türü olan Alzheimer hastalığı hakkında hepimizin aklında soru işaretleri olduğuna eminiz. Sadece mekanizmasını öğrenmek değil de hocamızın tecrübelerinden de yararlanabileceğiniz bu Workshop'u bu konuda uzman hocamız Yrd. Doç. Dr. Sevda Sarıkaya'nın ağzından dinlemek ve interaktif olarak çok değerli hocamızla tanışma şansı elde etmek isterseniz bu Workshop tam size göre!!!

 

JOKER 1

      Workshoplar aksine bu etkinlik gizemlerle dolu. Sınırsız eğlence ve yoğun rekabet içeren bu  etkinlik sizleri bekliyor olacak. Bu etkinlik biraz bile olsa yoğun tempomuzdan çıkıp hayata   daha farklı bakmamızı sağlayan tecrübelerle dolu. Joker’le tanışmaya ne dersiniz?

 

 

23 NİSAN WORKSHOPLAR 16.30-18.30

 

Meditasyon:

     Zorlu derslerimizden, stres dolu çalışmalarımızdan uzaklaşmamızın ve zihnimize huzuru, sükuneti, sakinliği ve dinginliği kazandırmanın tam zamanı! Volkan Bozsüt hocamızın eşliğinde yapılacak olan meditasyon workshopumuzun amacı olumlu düşünmemize zemin hazırlamak ve keyifli zaman geçirmek. Bu workshopumuz sayesinde stres ve gerginliğe karşı dayanıklılığımızı ve konsantrasyon yeteneğimizi arttırmayı umuyoruz. Kendinize huzur bulmak için bir şans verin!

 

 

İşaret Dili:

     Günümüzde bir çok dilden daha popüler bir dil haline geldi işaret dili. Bu dili öğrenen her insan dünyadan bir engeli daha kaldırıyor aslında…Hadi gelin bir engeli daha kaldırmak için bir adım atın ve gelecekteki işitme engelli hastalarınızla nasıl iletişim kuracağınızı öğrenin.

 

Mono Baskı Tekniği Workshopu:

     Her zaman sanata ilgi duyan ama derslerin yoğun temposundan vakit ayıramayan herkesi bu workshopumuza bekliyoruz. Özgün baskı resim teknikleri içerisinde yer alan ancak diğer tüm baskı tekniklerinden farklı olarak seri çoğaltmaya elverişsiz, tek ve özel olan bir sanatsal baskı tekniği olan 'Mono baskı' tekniğini Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü asistanları Şevket Cem ONAT, Bahar ARTAN OSKAY, Filiz PİYALE ve Seyit Mehmet BUÇUKOĞLU tarafından birebir öğrenmeye hazır olun!

 

Çocukta Hayatı Tehdit Edici Aritmilerin Tedavisi:

Çocuklar her zaman için özel ilgiye ihtiyaç duyarlar; fakat biz onlara bu ilgiyi nasıl vermeliyiz? İlerde özellikle çocuklarla ilgilenecek herkesin ilgisini çekecek olan bu workshopu işinde uzman hocamız Doç. Dr. Suat Biçer tarafindan öğrenme şansını  kaçırmayın!

 

 

Psikiyatri ve Sinema:

       Bütün sanat dallarının harmalanıp, sentezlenmeye çalışıldığı, yedinci sanat dalı olarak da anılan sinema, bir bakıma hayatın alaylı bir yansımasıdır. Eğer psikiyatri; hayatı ona ruh, anlam, derinlik katan insanı ve davranışlarını anlama çabası ise sinemayla yollarının kesişmesi de kaçınılmazdır. Bu çalıştayda sinema kliplerinden yola çıkarak insan ruhsallığının ayrılmaz parçası olan psikopatoloji bağlamında bizi “biz” yapanı anlamaya çalışacağız. İyi vakit geçirmeyi gözeten ama bittiğinde kafanızda türlü soruların da olmasını önemseyen; yani sinema tadında bir çalıştay hedefliyoruz.

Herkesi kendi alanında uzman olan hocalarımız Doç. Dr. Okan Taycan ve Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Zamancıoğlu’ nun yapcağı bu workshopa davet ediyoruz.

 

 
 

Genel Cerrahide İlginç Vakalar:

       Gördüğünüz derslerden sıkıldınız ama tıptan yine de vazgeçemiyor musunuz? Ilginizi çekecek vakalarla bir an önce karşılaşmak istiyorsunuz fakat yeterince bilginiz yok. YÜTBAT olarak sizi unutmadık. Cerrahiye ilgi duyan doktor adayları, bu workshop’ta Doç. Dr. Baki Ekçi eşliğinde kendi tecrübe ettiği ilginç vakalar olan “safra kesesi taşına bağlı ileus” ve “superior mezentrik arter sendromu” nu öğrenmeye ve tartışmaya hazır olun! 

 

JOKER 2:

Tek bir etkinlikle yetineceğimizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. En az joker 1 kadar eğlenceli olacak sizleri şaşırtacak bir deneyim de burada olacak. Bizce bunu kaçıran üzülür!!!