• Türkçe
  • English

Dünya tıp teknolojisinin en gelişmiş cihazlarına sahip olan Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Ortopedi Travmatoloji ve El Cerrahisi - Mikrocerrahi Bölümü, ilgili sağlık sorunlarının çözümünde, günün her saatinde hastalarının yanında yer alıyor.
 

Günlük yaşamda ve spor performanslarında sık olarak karşılaşılan eklem yaralanmalarına, modern artroskopik cerrahi tekniklerle çözüm getirilebiliyor. Sadece dizde değil, omuz, ayak bileği, dirsek, kalça, el bileği gibi birçok eklemdeki zedelenmeler, tamamen kapalı olarak yapılan ve hastaların çok kısa sürede günlük hayatlarına dönmesine izin veren artroskopik cerrahi yöntemleri ile çoğu zaman yatışa bile gerek kalmadan tedavi ediliyor.
 

Eklemlerin yaşlanması olarak tanımlanabilecek, artroz (kireçlenme) hastaları, robotik teknoloji eşliğinde, özel navigasyon sistemleri ve bilgisayar yardımıyla yapılan total eklem protezi ameliyatları sayesinde, ameliyatın ertesi günü yürümeye izin verilecek şekilde tedavi ediliyor. Artan insan ömrünün, hareket özgürlüğü ile ağrısız geçirilmesini, fonksiyonelliğin artmasını ve konforu amaçlayan protez ameliyatları, vazgeçilmez olarak ultrasteril ameliyathane şartlarında gerçekleştiriliyor.
 

Omurga kırıkları, enfeksiyonları, tümörleri, doğuştan veya sonradan oluşan eğrilikleri de, en iyi şartlarda modern cerrahi tekniklerle başarılı şekilde tedavi ediliyor.
 

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde, dünyada son otuz yıl içinde büyük gelişme gösteren El Cerrahisi - Mikrocerrahi konusunda da 24 saat hizmet veriliyor. Çıplak gözle yapılamayacak olan, ince damar ve sinir yaralanmaları, ameliyat mikroskopları kullanılarak onarılabiliyor, travma sonrası kopan uzuvlar yerine dikilebiliyor. Ayrıca doku kaybı ile sonlanan yaralanmalarda damarlı doku nakilleri yapılabiliyor, tedavide belirgin bir üstünlük sağlayan vazgeçilmez avantajlar elde edilebiliyor.