YÜTBAT nedir?

     Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu (YÜTBAT) tıp fakültesi öğrencilerini bilimsel araştırma ve çalışmalara teşvik etmeyi kendine amaç edinmiş  gönüllülük esasına dayalı bir öğrenci topluluğudur.

 

       Her sene yönetim kurulu, denetim kurulu ve istekli tıp fakültesi öğrencileri ile beraber çeşitli etkinlikler ve projeler düzenleyerek geleceğin doktorlarına görev bilincini aşılarken aynı zamanda takım çalışması, zaman yönetimi ve bilimsel çalışma yürütme becerilerini kazandırır.

 

        Her Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi koşulsuz ve şartsız birer YÜTBAT üyesidir. Bu, herkesin YÜTBAT aktivitelerinin tamamına katılabilmesi anlamına gelir.

 

YÜTBAT TÜZÜĞÜ İÇİN TIKLAYIN

yutbatyonetimi@gmail.com

yutbatdergi@gmail.com

https://m.facebook.com/YUTBAT/?ref=bookmarks

https://www.instagram.com/yutbat/

https://www.twitter.com/yut_bat

13. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu (YÜTBAT), bu sene on üçüncüsünü düzenlediği Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi'yle tekrardan karşınızda! Tıpta Zor Vakalar başlığıyla gerçekleştireceğimiz kongremizin bilimsel programı 4-5 Mayıs (cumartesi ve pazar) günlerinde gerçekleşecek. Alanlarında uzman bilim insanlarını dinlemek, workshop'larla zenginleşmek ve bolca arkadaş edinmek için bu kongre en doğru tercih! Sizleri İstanbul'un zirvesi Kayışdağı'na bekliyoruz...

Detaylar için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin:

Facebook: yutbat

Instagram: yutbat

Twitter: yut_bat

Katılım ücretlerine başvuru formlarından erişebilirsiniz...

Aktif katılım başvuru linki: https://goo.gl/forms/mazPXtDOT0sPGPq03

Pasif katılım başvuru linki: https://goo.gl/forms/lBQRRnUkxu9Bi2Dy1

12. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

YÜTBAT sizleri zengin bilimsel programı, dopdolu geçecek sosyal programı ve birbirinden renkli workshopları ile ezber bozacak bir kongreye davet ediyor!

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu olarak bu yıl 14-15-16 Nisan 2018 tarihlerinde düzenleyeceğimiz kongremizin konusu “TIBBIN YENİ ÇAĞI” olacak.  Bu yıl bilimsel programımızda tıp alanındaki yeni gelişmelerden her alanında uzman hocalarımız tarafından bilgilere yer vermeyi amaçladık. Sizlerin de bu amacı gerçekleştirmekte bizlere yardımcı olacağına inanıyoruz.

 

KONGREMİZİN AKTİF KATILIM BAŞVURULARI AÇILMIŞTIR (başvuru formuna ulaşmak için linke tıklayınız)

KONGREMİZİN PASİF KATILIM BAŞVURULARI AÇILMIŞTIR (başvuru formuna ulaşmak için linke tıklayınız)

 

Sosyal Medyada da Bize Takip Edin!

  

 

Temel Bilimden Kliniğe Otofaji

 

Temel Bilimden Kliniğe Otofaji" konulu seminerimizi değerli hocamız Doç.Dr.Devrim Gözüaçık'ın sunumuyla gerçekleştirdik. Bu bilgilendirici ve değerli sunumu için hocamıza çok teşekkür ederiz. Katılımcı arkadaşlarımıza ve hocalarımıza da katılımları için çok teşekkür ederiz, diğer etkinliklerimizde tekrar buluşmak üzere.. takipte kalın! 

 

Başarılarımız

2016-2017 Etkinliklerimiz

2015-2016 Çalışmalarımız

 10.Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

   Her sene geliştirmeye çalıştığımız ve YÜTBAT'ın gözdesi olan etkinliğimizin bu sene onuncusunu düzenliyoruz. Pediatri temalı onuncu yılımızda bu güzel seremoniyi Türkiye'nin dört bir yanından gelecek olan tıp fakültesi öğrencisi arkadaşlarımızla kutlamayı planlıyoruz.  

   Zengin bilimsel programıyla 1.sınıftan 6.sınıfa kadar herkese hitap eden, eğlenceli sosyal programı ile İstanbul'un tadını çıkarabileceğiniz, birbirinden ilginç workshoplarıyla eğlendirirken öğretecek bir kongre..

   16-17-18 Nisan 2016 tarihleri için kimseye söz vermeyin! Çünkü şuana kadar bir YÜTBAT Kongresi'ne katılmadıysanız şimdi tam zamanı! İlk 9'unu yad ederken 10.kez bu hissi yaşamanın verdiği mutluluk ve coşku ile bambaşka bir YÜTBAT Kongre sizleri bekliyor. 

 


  YÜTBAT Dergi

      Her sene tıp fakültesi öğrencilerinin ve öğretim üyelerinin yazıları ile basılan YÜTBAT Dergi bu sene yine dolu dolu..

      Peki bir YÜTBAT Dergi'nin içinde neler bulabilirsiniz?

  - Her dönemden bireysel ya da öğretim görevlisi/klinisyenlerimiz ile beraber çalışma yapan öğrencilerin yazdıkları çalışma özetleri
  - Diğer öğrenci kulüplerimiz olan Yeditepe Tıp Kulübü, EMSA Yeditepe, TurkMSIC Yeditepe'nin yıl içinde yaptıkları harika projeler,

  - Güncel konularla ilgili tıp fakültesi öğrencilerinin bakış açısını yansıtan sosyal yazılar, 

  - Birbirinden değerli ve yetkin öğretim üyelerimizden tavsiyeler, öneriler, çalışma örnekleri,

  - Sürpriz isimlerle yapılmış röportajlar,

         ve daha fazlası..


 YÜTBAT Sunum Günleri

   Bu sene ilk kez düzenleyeceğimiz bir etkinlik olan Sunum Günleri'nde yıl içinde öğretim üyelerimizle, klinisyenlerimizle ya da bireysel olarak bilimsle çalışma yapmış olan tıp fakültesi öğrencileri çalışmalarını/araştırmalarını sunacaklar. Böylece hem ilk kez bir bilimsel çalışma yapmış olanlar sunum yapmaya alışırken hem de daha tecrübeli olanlarla beraber vakit geçirecekler. Hocalarımızın da katılımıyla küçük çaplı bir kongre simülasyonu ile diğer kongrelere hazırlık sürecini yaşatmayı hedefliyoruz. 

 

10. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

9. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

8. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

7. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

Yütbat Dergi