• Türkçe
  • English

Yeditepe Üniversitesi, Anesteziyoloji, Reanimasyon ve Ağrı Ünitesi’nde anestezi uygulaması, deneyimli kadrosu tarafından en ileri teknoloji ürünü cihaz ve monitörler kullanılarak yapılıyor.

Ameliyat sonrası anesteziden uyanma döneminin; ameliyathanede bu amaçla hazırlanmış özel bölümlerde, doktor ve anestezi teknikerinin yakın takibinde ağrısız olarak geçirilmesi sağlanıyor.

Hastane içindeki yoğun bakım hizmetleri;

  • Yoğun Bakım,
  • Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım,
  • Yenidoğan Yoğun Bakım Üniteleri’nde sunuluyor.

Yoğun bakım hizmetleri uzman doktor ve hemşire kadrosuyla yürütülmekte olup, çok üst düzeyde tıbbi ve teknik donanım içerir. Bunların en önemlileri; solunum cihazları, kalp, kan dolaşımı ve solunum monitörleri, infüzyon, kalp beslenme pompaları, uzun süre yatan hastalarda sırt yaraları açmayan, otomatik olarak pozisyon verilebilen yatak sistemleri, yanmaz ve antimikrobiyal özellikleri olan malzeme donanımı, bireysel olarak hastaları ısıtma ve soğutma aygıtları, hasta metabolizmasını yakından, an ve an izlemede hasta başı kullanılabilen laboratuvar ölçüm cihazlarıdır.

Yoğun Bakım Üniteleri’nde bağışıklık sisteminin bozuk olduğu sepsisli, kemoterapi alan hastalar basınç, ısı ve nem değişikliğine olanak sağlayan izolasyon odalarında tedavi ediliyor. Bu odalardaki hasta yatakları hastanın pozisyonunu otomatik olarak değiştirmenin yanı sıra hastaya belirli aralıklarla perküsyon masaj yapabiliyor.

Ağırlık artışının yakın takibinin gerekli olduğu hastalarda yatak ayaklarına yerleştirilen ve hastanın sürekli ağırlık ölçümünü yapabilen dijital elektronik tartı sistemi mevcuttur. Hastalar gerekli olduğunda düz veya oturur halde manuel kontrollü hasta lifti ile mobilize edilebiliyor.

Ağrı kliniğinde; Nöroloji, Psikiyatri, Onkoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon gibi diğer tıp dallarıyla işbirliği içinde; hem çeşitli hastalıklara bağlı ağrılar hem de ameliyat sonrası ağrılar, çeşitli ilaçlar ve son teknoloji ürünü cihazlar kullanılarak tedavi ediliyor.