• Türkçe
  • English

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizlerin ve ailelerinizin iyi olduğunuzu diliyoruz. 

Bildiğiniz gibi YÖK kararı doğrultusunda Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak 23 Mart 2020 tarihinden itibaren dijital online eğitime başlamış bulunmaktayız. COVID-19 pandemisi nedeniyle verilen bu zorunlu ara sırasında Dekanlık olarak bağlı birimlerle birlikte eğitiminizin olabildiğince eksik kalmaması için çalışıyoruz. 

YÖK duyurusunda belirtildiği gibi, ara sınavların online olarak gerçekleştirilmesi, final sınavlarının ise kampüse dönüldüğü zaman yapılması önerilmektedir. Buna göre Fakültemiz online sınav için hazırlıklar yapmış, sınav yönetim sistemi yazılımını online sınav yapacak şekilde geliştirmiştir. Bu sistem dönem koordinatörleri ve öğretim üyeleri tarafından başarıyla test edilmiştir. 

Ara sınavlarınızı online olarak yapmadan önce, tüm öğrencilerimizin sistemi tanıması, alışması ve bilgisayarlarına giriş izinlerinin sağlanması amacıyla, Dönem 1, Dönem 2 ve Dönem 3 öğrencilerine farklı günlerde olmak üzere online sınav provası yapılacaktır. Bilgisayarlarınızın sisteme kayıt edilmesi amacıyla, deneme sınavına katılım zorunludur.

Dönem 3: Deneme online sınav tarih ve saati: 24 Nisan Cuma, saat: 12.00
Dönem 1: Deneme  online sınav tarih ve saati: 27 Nisan Pazartesi, saat: 14.00
Dönem 2: Deneme  online sınav tarih ve saati: 30 Nisan Perşembe, saat: 14.00

Online sınav sistemine giriş ve deneme sınavı ilgili bilgiler sizlere 21 Nisan Salı gününe kadar ayrıca gönderilecektir. 

Bilgilerinizi rica eder, çalışmalarınızda başarı ve sağlıklı günler dileriz.

Yeditepe Üniversitesi 
Tıp Fakültesi Dekanlığı

paylaş